#Zostań w domu i świętuj

Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych  trzech dniach tego miesiąca obchodzone są trzy ważne święta:  Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja.

1 maja dawniej i dziś | KalendarzRolnikow.pl

1 maja obchodzimy Święto Pracy, a dokładniej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Święto Pracy 1 maja na świecie obchodzone jest corocznie od 1890 roku. W Polsce zostało wprowadzone w 1950 roku, ma status święta państwowego i jest dniem wolnym od pracy. W przeszłości było to jedno z najważniejszych świąt PRL-u. 1 maja był dniem barwnych pochodów, w których brały udział całe rodziny.

Postrzępiona: zdjęcia, obrazy, grafiki, wektory i filmy bez ...

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej ma stosunkowo krótką tradycję, bowiem sięga 2004 roku. Jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

2 maja nie jest dniem wolnym od pracy. Jak wyglądają obchody Dnia Flagi? W całym kraju organizowane są różnego rodzaju akcje i manifestacje patriotyczne. 2 maja obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Święto Flagi, oprócz Polaków, obchodzą również m.in. Meksykanie, Argentyńczycy, Litwini, Ukraińcy, Chińczycy i Amerykanie.

Święto Konstytucji 3 Maja obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie nowoczesna, spisana ustawa regulująca ustrój prawny państwa. Za kilka dni będziemy obchodzić 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Jak można uczcić wszystkie te następujące po sobie święta?
Przede wszystkim zachęcamy do wywieszenia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

W ten prosty sposób możecie okazać szacunek symbolom narodowym Polski i naszemu dziedzictwu kulturowemu.

Polecamy również konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ich rodzin!!!
Szczegóły na stronie Narodowego Centrum Kultury.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE "Do Hymnu! #zostańwdomu" - Obrazek 1

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest