Zielona Szkoła – Czasław 2016

Ostatni tydzień kwietnia dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 131 i Gimnazjum nr 61 spędziły na Zaczarowanym Wzgórzu w Czasławiu  koło Dobczyc.
Nie było chwili na nudę. Nawet jeden deszczowy dzień nie zepsuł nikomu nastroju.  Już poranna pobudka koguta oznajmiała, że czeka kolejny dzień, który na pewno przyniesie coś nowego.
I tak w ciągu tygodnia codziennie  jeździliśmy konno  pod okiem instruktora pani Basi i Asi.
Odwiedzaliśmy zagrodowych przyjaciół, wśród których nie zabrakło kur, kaczek, chomików, gęsi, świń, kozłów, kogutów, świnek morskich.
Pan Sławek  i Mateusz – miejscowi leśnicy wprowadzili nas w tajniki wiedzy leśnej, nauczyli rozpalać  harcerskie ognisko, pokazali prawdziwy  survival  i opowiadali niezwykłe , ptasie historie.  Wieczorami  na dobranoc  wszyscy z zainteresowaniem oglądali przyrodnicze filmy o życiu sów i dzików.  Nie zabrakło również przejażdżki  wozem drabiniastym do lasu, spaceru wśród kwitnących sadów i błękitnego nieba,  codziennej zabawy na świeżym powietrzu i wieczornego ogniska pod rozgwieżdżonym niebem.
Dużo radości sprawiły  początkującym kucharzom zajęcia kulinarne – wypiek podpłomyków w prawdziwym piecu, wyciskanie sera i ubijanie masła. Po dniu tak pełnym wrażeń nie zabrakło jednak sił na naukę salsy, zumby i śpiewy karaoke…
Opuszczając to niecodzienne miejsce wszyscy mieli już swoich ulubieńców.
Niewątpliwie nasze serca skradły konie –  Hipis i Czesio, koty Pirat i Luiza oraz towarzyska świnia Madzia.
To był bardzo zaczarowany tydzień na wyjątkowym Zaczarowanym Wzgórzu…

Opracowała: Renata Korwin
Za codzienną relację na facebooku   dziękujemy Reni Marczewskiej.

Invalid Displayed Gallery

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest