Mobilne Planetarium w Zespole Szkół przy ulicy Lubomirskiego 21

W dniu 9 stycznia 2020 roku gościliśmy w naszej placówce doświadczonych wykładowców z  Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego im. K. Kordylewskiego w Niepołomicach.

Pasjonaci, bo tak można powiedzieć o naszych Gościach – Nauczycielach przekazali nam „porcję wiedzy” astronomiczno-astronautycznej w bardzo atrakcyjny sposób. Wszyscy uczestnicy zajęć mogli przebywać w niezwykłym, mobilnym planetarium, które na pierwszy rzut oka wyglądało jak ogromny namiot. W jego środku odbywała się prawdziwa, kosmiczna lekcja. Uczniowie aktywnie słuchali prelekcji o Ziemi i jej miejscu w Układzie Słonecznym, galaktykach i gwiazdach. Wychowankowie z zainteresowaniem uczestniczyli w tych niecodziennych zajęciach, które przybliżały wszystkim tajemnice astronomii.

Piękno naukowej przygody polega na tym, że nigdy nie zabraknie dalszych znaków zapytania” – to piękne zdanie ks. prof. Michała Hellera stanie się dla nas, po dzisiejszych zajęciach motywacją do zdobywania dalszej wiedzy astronomicznej, która zachwyca i sprawia, że chce się odkrywać jej tajemnice.

Dziękujemy serdecznie za tę niecodzienną przygodę naukową i prelekcję oraz niezapomniany spacer wśród gwiazd, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Invalid Displayed Gallery

Opracowanie: Grażyna Wachacka
Zdjęcia: Piotr Biesikirski

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest