Nadanie SP nr 17 imienia Biskupa Miry św. Mikołaja oraz przekazanie sztandaru…

Dzień 05 grudnia 2019 r. to czas uroczystego nadania Szkole Podstawowej nr 17 imienia Biskupa Miry św. Mikołaja oraz poświęcenia i przekazania sztandaru szkole nr 17.

Święto rozpoczęło się od poświęcenia sztandaru podczas mszy w kościele p.w. św. Mikołaja. Rodzice chrzestni sztandaru, Pani Urszula Pacholik – Giemza i Pan Jarosław Krawiec, w czasie ceremonii na terenie szkoły poprosili o nadanie sztandaru Zastępcę Prezydenta Miasta Krakowa Panią Annę Korfel – Jasińską.

Wcześniej uchwałę o nadaniu imienia SP nr 17 odczytała Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta Krakowa Pani Agata Tatara.

Dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy, uczniowie i rodzice cieszą się, że na tym niewielkim skrawku naszej Ojczyzny, na Grzegórzkach, istnieje Szkoła, która w swej nazwie będzie nosić tradycję dzielnicy, związanej z wielowiekowym kościołem św. Mikołaja.

Dziękujemy wszystkim szanownym Gościom, którzy byli z nami w tym szczególnym  dniu.

Invalid Displayed Gallery

Opracowanie: Anita Pawlikowska