Nasz projekt integracyjny cz. 1

Za nami pierwsza tegoroczna impreza integracyjna realizowana w ramach projektu „Ciekawe wyprawy do dobrej zabawy”. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 21 grudnia 2017 roku odbyliśmy pierwszą wyprawę, która odbyła się pod hasłem „Powrót do korzeni czyli kultura i tradycje na różnych kontynentach”.

Wszystkie współpracujące przez cały rok ze sobą grupy uczniów, zostały podzielone na cztery obszary naszej Ziemi: Bieguny, Ameryki, Azję i Afrykę. W części literackiej czytaliśmy i słuchaliśmy książek o tematyce podróżniczej, tworzyliśmy na ich podstawie ilustracje związane z tradycjami różnych krajów. Efekt wspólnej pracy można było podziwiać w galerii szkolnej. Na podstawie prezentacji multimedialnych przygotowanych wcześniej przez uczniów omawialiśmy tradycje bożonarodzeniowe kultywowane w różnych częściach świata.  Budowaliśmy też typowe konstrukcje architektoniczne tworząc makiety charakterystyczne dla tych regionów. Najwięcej emocji wzbudziły wśród uczniów „językowe połamańce”, kiedy to poznawaliśmy różne zwroty grzecznościowe i pozdrowienia w różnych językach świata;). Świetnie się przy tym bawiliśmy!

Czekamy na kolejny etap naszego projektu! To już w marcu!

Invalid Displayed Gallery

Opracowała: Małgorzata Zgierun-Irlik