Projekt integracyjny „Cztery żywioły” – część III

19 i 20 maja uczestniczyliśmy w trzeciej części projektu integracyjnego. Tym razem towarzyszył nam temat: Barwy Ziemi, czyli nasz bezpieczny dom „Widzę i myślę”.

Pierwszego dnia gościliśmy w naszej szkole panią Agatę Sztyber archeologa, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przybliżyła nam ona pracę archeologa: interesująco opowiadając o wykopaliskach, mumiach, skarbach, grodziskach…, pokazując niezwykłe zdjęcia. Ciekawe ilu z nas zapragnęło być w przyszłości archeologiem.

W tym dniu każda klasa przygotowywała też plakat, który ukazywał miejsca naszych szkolnych wycieczek.

Drugiego dnia mieliśmy możliwość zaprezentowania plakatów oraz opowiedzenia o naszych wycieczkach całej szkolnej społeczności. Później przenieśliśmy się na podwórko szkolne, gdzie korzystając z mapy tworzyliśmy makietę okolic szkoły. W samym centrum znalazła się drewniana makieta naszej szkoły, a my musieliśmy odpowiednio ustawić różne inne obiekty. Udało się!!!

Na koniec naszej wspólnej zabawy odbył się mecz siatkówki pomiędzy uczniami a nauczycielami. Kibice bardzo głośno i z dużym zaangażowaniem dopingowali swoje drużyny. A pan Bartek wraz z Mateuszem Kuklą na bieżąco go komentował.

Invalid Displayed Gallery

Opracował: Piotr Biesikirski