SPORTOWE PODSUMOWANIE ROKU 2016

ZAWODY ROWEROWE NA GÓRCE PYCHOWICKIEJ
W dniu 21 października na przekór pogodzie Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 zorganizował zawody rowerowe „Eliminator”. Zaprosił do udziału zaprzyjaźnione szkoły Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 ul. Zamoyskiego , Zespół Szkół z Wieliczki oraz naszą szkołę Zespół Szkół i Placówek Specjalnych ul. Lubomirskiego 21. W deszczu i błocie wszyscy wspaniale się bawili rywalizując i zdobywając laury. Nasi reprezentanci : Olaf Stawowski , Hubert Marzec , Dawid Gacek wszyscy kl. VII Damian Sfachta , Oskar Ziobrowski z kl. IIE gimnazjum . Ten ostatni osiągnął bardzo dobry wynik ,plasując się na II miejscu w gr starszej.

SZKOLNY TURNIEJ DWÓJEK SIATKARSKICH
Przegraliśmy finał na własne życzenie – takimi słowami podsumowali swój udział w turnieju Michał Pater i Jakub Fradyma. Odrobina zimnej krwi z pewnością by im nie przeszkodziła w systematycznym zdobywaniu punktów. Doskonale o tym wiedziała Katarzyna Wiechecka, która – dobierając sobie za partnera znanego z mocnej zagrywki Marcina Młynarczyka – niespodziewanie wygrała Szkolny Turniej Piłki Siatkowej. I tym samym dowiodła jak wielką rolę w sporcie odgrywają emocje. A zwłaszcza umiejętność ich kontrolowania.
Zawody odbyły się 28 października w hali Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Krakowie. W roli faworyta upatrywano duetu Alan Wisłocki i Kuba Niedospioł. Ze sporym zaskoczeniem obserwatorzy podziwiali ich stosunkowo szybkie odpadnięcie – w rolę nie tyle pogromcy, co właściwie „czarnego konia” całych rozgrywek wcielił się zespół reprezentowany przez Michała Patera i Jakuba Fradymę. Przechodząc ciężką drabinkę pokonali nie tylko wyżej wspomnianą drużynę, ale równie niespodziewanie rozbili wyżej cenionych Mariusza Szpernę i Jakuba Łukasza.
Systematyczne treningi oraz przepełnione pasją sparingi procentują – mówili po zawodach nauczyciele wychowania fizycznego. Poziom umiejętności reprezentowany przez uczestników Szkolnego Turnieju Piłki Siatkowej określić należy jako wystarczający w kontekście rywalizacji międzyszkolnych. Ale pamiętnego popołudnia myśli skupiały się nie tylko na zaciętych akcjach – całość imprezy zwieńczył przepełniony wesołą atmosferą Mecz Gwiazd.

RYWALIZACJA W TENISIE STOŁOWYM
Czasami bycie szkolnym mistrzem nie wystarcza. Czasami gra toczy się o coś ważniejszego. O bycie reprezentantem szkoły. Doskonale o tym wiedzieli uczestnicy Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego. Zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego zawody miały na celu przede wszystkim wyłonienie szkolnej reprezentacji, która dumnie stawi czoło najsilniejszym przeciwnikom podczas rozgrywek międzyszkolnych. Dla uczniów Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Krakowie 21.11.2016 oznaczał nie lada emocje.
Stawili się najsilniejsi. Obok Jakuba Fradymy nie zabrakło Patryka Kapy, Wojciecha Kłapci, czy wiecznie głodnego sukcesu Bartłomieja Iglera. Odnotowania wymaga obecność Jakuba Rybickiego, którego porażka dopadła dopiero w końcowej fazie turnieju. Pogromcami okazali się późniejszy zwycięzca rozgrywek – Jakub Niedospioł – oraz zdobywca srebrnego krążka – Marcin Młynarczyk.
Wspomniana trójka, idąc przez turniej jak burza, zasłużyła na powołanie i dumnie reprezentowała szkołę podczas II Międzyszkolnego Turnieju Tenisa Stołowego w Zespół Szkół Zawodowych nr 30 na ul. Szujskiego 2. Do finału rozgrywek dotarł nawet Jakub Niedospioł, ale niespodziewanie uznać musiał wyższość gospodarza turnieju. Otrzymał jednak, zajmując II miejsce, mnóstwo pochwał oraz słów uznania.
Rywalizacja dziewczyn rozegrała się pomiędzy Niną Górecką, Sylwią Skórską i Weroniką Król. Ta pierwsza wyznaczyła poziom rywalizacji nie tylko w trakcie szkolnego turnieju, ale również podczas wyżej wspomnianych rozgrywek międzyszkolnych, gdzie zajęła II. miejsce. Gorycz porażki zaznała dopiero – podobnie jak jej kolega z reprezentacji – w finałowym pojedynku.

BRAWA DLA NASZYCH REPREZENTANTÓW !!!
ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW W NOWYM ROKU !!!

Invalid Displayed Gallery

Opracował: A. Rozmus, M.Hajdo, B. Chrzanowski

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest