Dowiedz się, jak uzyskać pomoc!

Ukazała się kolejna edycja informatora dla osób mających poważne problemy zdrowotne, którym przysługuje z tego tytułu pomoc lub ulgi. Jest on przeznaczony dla wszystkich, których dotykają jakiekolwiek ograniczenia fizyczne czy też psychiczne.

Można tam znaleźć również cenne informacje dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną; a także dane adresowe, opisy procedur, instrukcje jak otrzymać dofinansowanie, tabele ulg i wiele innych.

„Krakowski Informator dla Osób Niepełnosprawnych” zawiera także wykaz instytucji samorządowych oraz organizacji pożytku publicznego, działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Informator jest dostępny do pobrania jako plik pdf na stronie www.krakow.pl/bezbarier – w serwisie Urzędu Miasta Krakowa, z którego inicjatywy powstał. Informator wydrukowany i oprawiony w formie broszury można również odebrać osobiście w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa, przy ul. Stachowicza 18.

Warto zapoznać się z jego treścią. Nawet, jeśli nie dotykają nas osobiście poważne problemy ze zdrowiem, to jednak wokół nas żyje wiele osób, które cierpią nie tylko z powodu swojej ułomności, lecz również z braku informacji, jak ulżyć sobie w cierpieniu.