W świecie wierszy Jana Brzechwy…

O czym rozmawiają warzywa na straganie, co przez cały dzień robi na kanapie leń, dlaczego pomidor przedrzeźnia ogrodniczkę, jakie problemy mają zwierzęta w zoo, co wyczyniał pod Wawelem smok i czy czapla przyjmie w końcu oświadczyny żurawia? 
Między innymi te tematy, dylematy i pytania  były poruszane podczas poetyckich prezentacji przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 131 w czasie konkursu „W świecie wierszy Jan  Brzechwy”.
Twórczość poety, którego właściwe nazwisko brzmiało Jan Wiktor Lesman na stałe wpisała się do kanonu literatury dziecięcej, a jego pełne humoru wiersze cieszą czytelników od pokoleń.
Podobnie było z naszymi młodymi aktorami, którzy przygotowali wyjątkowe i radosne interpretacje  wybranych wierszy.
Zaprezentowali je 23 kwietnia w Światowy Dzień Książki.
I tak klasa II a zaprosiła nas na barwny stragan, gdzie warzywa prowadziły ożywione dyskusje. W  klasie  III a posłuchaliśmy ciekawych rozmów mieszkańców pewnego, niezwykłego zoo. Klasa IV a była świadkiem rozmowy niezbyt grzecznego pomidora z ogrodniczką. V a próbowała znaleźć sposób na katar, który spotkał Katarzynę.  VI a  wysłuchała wszystkich  skarg skarżypyty i rozmów na straganie.
Aktorzy z VI b  pokazali wyjątkowy  taniec igły z nitką, w trakcie  którego uszyty został fartuch.  W  VII a  z kolei niezdecydowana  czapla odrzuciła po raz kolejny oświadczyny zasmuconego żurawia. Uczniowie z VIII b zaprosili nas pod Wawel, gdzie pewien smok z powodu swojego nadmiernego apetytu musiał przejść na wegetarianizm. Na końcu  poetyckiej podróży posłuchaliśmy o osiągnięciach  samochwały, które zaprezentowała młodzież z VIII e, a w  VIII a leń  opowiedział o swojej codzienności spędzanej na kanapie.

Zapraszamy na poetycką podróż  w wykonaniu naszych młodych aktorów. Nagrania z występów każdej klasy będą dostępne w najbliższym czasie.
Tymczasem prezentujemy kolorową wystawę plastyczną , która jest scenerią dla  przygotowanych wierszy.

opracowanie: Renata Korwin

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest