Warsztaty pszczelarskie

13 czerwca uczniowie naszej szkoły udali się na pszczelarskie warsztaty gdzie dowiedzieli się jak powstaje miód, jak wytwarzają go pszczoły i w jaki sposób pozyskuje go pszczelarz. W pszczelej sali dydaktycznej dzieci dowiedziały się na czym polega praca pszczelarza. Zapoznały się z podstawowym sprzętem pszczelarskim jaki każdy właściciel pasieki posiada do pracy w pasiece i do pozyskiwania produktów pszczelich.

Pan Krzysztof – właściciel opowiedział dzieciom o życiu pszczół- jak długo żyją pszczoły, gdzie śpią oraz skąd pszczoły wiedzą, gdzie mają lecieć po nektar? W jednoramowym ulu dzieci z ciekawością je obserwowały. Kolejnym punktem naszej wizyty było samodzielne wykonanie zapachowych zawieszek z wosku i suszonych kwiatów co również spotkało się entuzjazmem i dużym zaangażowaniem uczniów.

Na koniec na wszystkich czekała słodka niespodzianka, degustacja miodu i pyszna cytrynowo- miodowa lemoniada. Pasieka ” Na Brzegu” pokazała naszym uczniom jak niezwykłą rolę w naszym ekosystemie pełnią pszczoły i była piękna lekcją wrażliwości na przyrodę tak bardzo potrzebną w dzisiejszym świecie.

Opracowanie: Helena Kaganek – Bułat

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest