Wycieczka do Bielska – Białej…

Dnia 27.04.2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na całodniową wycieczkę do Bielska-Białej. Głównym celem wyprawy była wizyta w Wytwórni Filmów Rysunkowych. To właśnie tam powstały najsłynniejsze polskie bajki  jak : „Bolek i Lolek”, „Reksio” czy „Pampalini łowca zwierząt”. W czasie pobytu poznaliśmy kolejne etapy tworzenia filmu animowanego i poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat takich pojęć jak scenariusz filmowy, scenopis, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe.  Mieliśmy także okazję poznać bohaterów najnowszej bajki, czyli Kubę i Śrubę. Na koniec obejrzeliśmy wybrane filmy animowane bielskiej produkcji.
Byliśmy również w Teatrze Lalek Banialuka na przedstawieniu „Zielony wędrowiec” . To pełna fantazji i przepięknych efektów specjalnych opowieść o wędrówce zielonego Stworka przez świat kolorów. To historia o tolerancji, wielkiej przyjaźni i potrzebie marzeń.
Mimo deszczowej pogody zwiedziliśmy także Stare Miasto i  tam mieliśmy okazję sprawdzić, czy kultowe kluski na parze w barze „Pierożek” są najlepsze pod słońcem.
TAK, SĄ NAJLEPSZE POD SŁOŃCEM !!!!

Invalid Displayed Gallery

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest