Wycieczka do Bielska – Białej…

Dnia 27.04.2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na całodniową wycieczkę do Bielska-Białej. Głównym celem wyprawy była wizyta w Wytwórni Filmów Rysunkowych. To właśnie tam powstały najsłynniejsze polskie bajki  jak : „Bolek i Lolek”, „Reksio” czy „Pampalini łowca zwierząt”. W czasie pobytu poznaliśmy kolejne etapy tworzenia filmu animowanego i poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat takich pojęć jak scenariusz filmowy, scenopis, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe.  Mieliśmy także okazję poznać bohaterów najnowszej bajki, czyli Kubę i Śrubę. Na koniec obejrzeliśmy wybrane filmy animowane bielskiej produkcji.
Byliśmy również w Teatrze Lalek Banialuka na przedstawieniu „Zielony wędrowiec” . To pełna fantazji i przepięknych efektów specjalnych opowieść o wędrówce zielonego Stworka przez świat kolorów. To historia o tolerancji, wielkiej przyjaźni i potrzebie marzeń.
Mimo deszczowej pogody zwiedziliśmy także Stare Miasto i  tam mieliśmy okazję sprawdzić, czy kultowe kluski na parze w barze „Pierożek” są najlepsze pod słońcem.
TAK, SĄ NAJLEPSZE POD SŁOŃCEM !!!!

Invalid Displayed Gallery

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest