#Zostań w domu z kulturą

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
aby nieco Was wesprzeć oraz pomóc poradzić sobie z niecodzienną dla nas wszystkich sytuacją, postaramy się publikować na stronie szkoły ciekawe informacje i pomysły dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dzisiaj propozycje kulturalne Miasta Krakowa.

Teatry, muzea oraz domy kultury, mimo że zamknięte dla odwiedzających, nie zawiesiły swojej działalności. Przeniosły ją do sieci.

Teatr Groteska proponuje akcję „Złap Groteskę w sieci” i zaprasza wszystkie dzieci na specjalne, internetowe spotkania.
Odbyły się już tygodniowe warsztaty teatralne „I Ty możesz zostać aktorem” oraz groteskowa lista przebojów. Przez najbliższy tydzień zespół teatru zaprasza na warsztaty pt. „I Ty możesz mieć teatr”. Finałem tygodnia będzie kolejny weekendowy pokaz (4-5 kwietnia), tym razem zaprezentowany zostanie spektakl pt. „Trzy świnki”.

Teatr Bagatela zaprasza do oglądania archiwalnych przedstawień. Na początek w sieci został udostępniony „Othello” w reżyserii Macieja Sobocińskiego.
Kolejne spektakle będą publikowane co tydzień, w soboty:
4 kwietnia, godz. 20.00 „Hulajgęba” wg Witolda Gombrowicza w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza,
11 kwietnia, godz. 20.00 – I będzie wesele…j” Piotra Waligórskiego w autorskiej reżyserii.

A od 1 kwietnia na bagatelowym Facebooku codzienne aktorskie czytanie „Komediantki” Władysława Stanisława Reymonta.

Na 27 marca Teatr im. Juliusza Słowackiego planował premierę nowego spektaklu pt. „Ludwiczek” Z wiadomych względów wydarzenie się nie odbyło. Tymczasem teatr przygotował dla swojej publiczności fantazję online o premierze, która się  nie odbyła.
Fantazja o Ludwiczku  oraz Zamknięci w Teatrze (od 4 kwietnia)  do zobaczenia na kanałach społecznościowych teatru.

Wirtualne koncerty, wirtualne kursy mistrzowskie, sinfonietkowe karaoke, a także sinfonietkowe konkursy – na czas pozostawania w domach Sinfonietta Cracovia przygotowała specjalną ofertę artystyczną i edukacyjną i zaprasza do akcji: Muzyką w wirusa!

Warto również zaglądać na profile poszczególnych domów kultury i korzystać z propozycji między innymi Centrum Kultury PodgórzaCentrum Kultury Dworek Białoprądnicki albo też dołączyć do akcji #zostanwdomu po nowohucku – propozycje Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta to między innymi codzienne czytanie bajek dla dzieci z Klubem Dukat, kuchenne szaleństwa z Klubem Wersalik, podpowiedzi, jak zrobić coś z niczego z Klubem 303 i kreatywne propozycje Klubu Zgody na czas spędzany z dziećmi.
A dodatkowo każdego dnia na stronie internetowej oraz profilu Facebookowym Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży prezentowane będą nowe gry, ciekawostki, filmy instruktażowe, zagadki, propozycje zabaw rodzinnych i … wiele innych ciekawych materiałów, które pozwolą wspólnie pokonać nudę i odgonić smutek i stres.

Oczywiście w mieście literatury nie powinniśmy zapominać o książkach. To może być dobry czas na nadrobienie zaległości w lekturach. Biblioteka Kraków przypomina o dostępie do cyfrowej biblioteki Wolne Lektury, w której można znaleźć klasykę literatury polskiej i światowej.

A oto ciekawa propozycja dla przedszkolaków i młodszych dzieci szkolnych, a także ich rodziców na czas ogólnopolskiej kwarantanny. Serwis internetowy Kids in Kraków proponuje zabawę w kolorowanie i odkrywanie Krakowa. Więcej informacji na stronie internetowej Kids in Kraków.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest