Warsztaty wielkonocne

Tradycja łączy pokolenia. 19 marca uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi babciami i dziadkami brali udział w warsztatach wielkanocnych. Młodzież wykonała wielkanocne ozdoby, m.in. wieńce jako dekoracje świątecznego stołu. Czas spędzony razem w miłej atmosferze okraszony wspomnieniami naszych zacnych gości na długo pozostanie w naszej pamięci.

Rekolekcje 2024

W dniach 20-23.03.2024 r. odbyły się rekolekcje wiekopostne dla uczniów prowadzone przez o. Karmelitów – przeora o. Piotra Nyka i misjonarza o. Pawła. Szczególnie mocno poruszyli tematykę stworzenia, grzechu i Bożego przebaczenia. Przeżyliśmy Drogę Krzyżową, spowiedź i Mszę. św. O. Karmelici ubarwili swoje nauki licznymi rekwizytami.

Warsztaty chemiczne „Spotkanie z ciekawą chemią”

Warsztaty „Spotkanie z ciekawą chemią” zostały przeprowadzone dla uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej. Celem warsztatów było: – zainteresowanie uczniów chemią, – poszerzenia zakresu wiedzy z chemii, – zainteresowanie eksperymentami, – wykonanie różnych prac plastycznych związanych z chemią, – praktyczne przećwiczenie teorii nauczonej na lekcjach, – utrwalenie wiedzy uczniów. Podczas zajęć uczniowie sami wykonywali […]