Warsztaty chemiczne „Spotkanie z ciekawą chemią”

Warsztaty „Spotkanie z ciekawą chemią” zostały przeprowadzone dla uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej.

Celem warsztatów było:

– zainteresowanie uczniów chemią,

– poszerzenia zakresu wiedzy z chemii,

– zainteresowanie eksperymentami,

– wykonanie różnych prac plastycznych związanych z chemią,

– praktyczne przećwiczenie teorii nauczonej na lekcjach,

– utrwalenie wiedzy uczniów.

Podczas zajęć uczniowie sami wykonywali doświadczenia chemiczne i sami proponowali różne sposoby ich przeprowadzenia. Budowali atomy pierwiastków, rysując je lub budując ich przestrzenne modele, a informacje potrzebne do ich wykonania odczytywali z Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych.

Warsztaty zostały zakończone ankietą, w której uczniowie-uczestnicy ocenili je. Z kwestionariusza wynika, że istnieje zapotrzebowanie na takie spotkania. Wielu twierdzi, że chemia jest trudna, a zadaniem nauczyciela chemii jest poszukiwanie i stosowanie takich metod, które zainteresują, a także nauczą chemii.

Pani Ania Szczygieł – nauczyciel chemii, była pod dużym wrażeniem zaangażowania i pomysłowości swoich uczniów.

Opracowanie i zdjęcia: Anna Szczygieł