Bajkoterapia on-line

Drodzy Rodzice dzieci młodszych,
gorąco zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi materiałami opracowanymi w formie krótkich książeczek dla dzieci, bardzo pomocnych przy rozmowach o dziecięcych emocjach i budowaniu poczucia bezpieczeństwa.

Nasza pierwsza propozycja to bajka Karoliny Piotrowskiej „Zostań w domu”.  Książeczka ta została opracowana jako darmowe wsparcie dla rodziców i dzieci. W swojej treści zawiera porady dla rodziców, skonsultowane z lekarką i pedagog, na tematy związane z rozumieniem dziecięcych emocji. Bajkę uzupełniają piękne ilustracje i ciekawe eksperymenty do zrobienia w domu z dziećmi.

„Listy od Feliksa” to wielokrotnie nagradzana seria książek, które dzieci kochają. Teraz autorka serii – Annette Langen w porozumieniu z lekarzem i psychoterapeutką dzieci  i młodzieży, stworzyła kolejny list Feliksa – tym razem dotyczący wirusa.

Kolejna propozycja to krótki e-book Wydawnictwa Olesiejuk „Masz tę moc”. Książka powstała przy współpracy lekarzy i psychologów. We wstępie czytamy: „Drodzy Czytelnicy, książka, którą macie przed sobą, powstała z potrzeby serca i chęci pomocy. Sytuację związaną z pandemią koronawirusa trudno zrozumieć – często górę biorą strach i panika. Mamy nadzieję, że ta publikacja pozwoli Wam i przede wszystkim Waszym dzieciom zrozumieć, co tak naprawdę się stało, czym jest epidemia, co to jest koronawirus i jak się go wystrzegać”.

Ostatnią nowością jest pozycja napisana przez psycholożkę, Dorotę Bródkę „Dlaczego kwarantanna ma dziury w czasie” poruszająca problem radzenia sobie z czasem w obliczu kwarantanny. Jest to już druga książeczka tej autorki. Pierwszą była „Bajka o złym królu wirusie i dobrej kwarantannie”.

Wszystkim zainteresowanym życzymy udanej lektury.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest